نازنین توکلی

خانه دار
تجربه:
ایمیل:
تلفن:
فکس:

نقاشی‌ها خواسته‌های کودکانند.

شما می‌توانید با دیدن نقاشی‌های آن‌ها به خواسته‌های آن‌ها پی ببرید مثلااگر کودکی والدینش را دست در دست هم کشیده است، ولی در واقعیت این‌چنین نیست مثلاوالدین آن کودک از هم جداشده‌اند یا دائماً باهم مشاجره دارند نشان از این است که کودک می‌خواهد والدینش همدیگر را دوست داشته باشند و بیشتر به هم محبت کنند.
گاهی نیز کودک واقعیات را می‌کشد و می‌توان از نقاشی‌های او به واقعیاتی پی برد.
مثلاممکن است وقتی از کودکی می‌خواهید راجع به نقاشی‌اش توضیح دهد بگوید این فلانی است که دارد من را می‌زند و بعد بفهمید که واقعی این گونه است و کسی بچه شما را تنبیه بدنی کرده است.
به هر حال نقاشی یکی از نمودهای عینی ذهن کودکان است که می‌توان از آن‌ها چیزهای متفاوتی فهمید.

🟡نقاشی کودک دنیای رمزآلود درونی کودک را برای شما آشکار میکند.
گاه دلایل پرخاشگری، ترس، لجبازی و….
در نقاشی های کودک نمود پیدا میکند.

❌ هرگز از کنار نقاشی های کودکتان به سادگی عبور نکنید…

بهترین مرکز درمان اختلالات یادگیری در کرج

تخصص درمانگران
90%
محیط مناسب سازی شده
100%
تکنیکال کاربردی
94%

دلایل مشکلات درسی کودکان :

مشکلات جسمی
ضعف #بینایی یا #شنوایی یا ابتلا به هر گونه بیماری مزمن میتواند باعث اختلال در درس خواندن کودک شود بررسی کودک از لحاظ #جسمی ضروری هست
🍀 مشکلات #روانپزشکی
استرسهای ناشی از #اختلاف پدر و مادر، حسادت به #فرزند تازه متولد شده، تبعیض و #مقایسه‏ ی کودک با دیگران، سرزنش و توبیخ و… به طور قطع در رشد تحصیلی او اثر #منفی دارد و او را از انجام امور درسی باز خواهد داشت.

🍀 اختلال در #یادگیری
اختلال در یادگیری (Learning disorder) یا ناتوانایی‏های یادگیری (Learning disability) که 80 درصد به صورت اختلال در #خواندن خود را نشان می‏ دهد، یکی از عوامل مشکلات درسی و عدم انجام تکالیف است.

 

🍀 #خستگی
فعالیت‏های #جسمی کودک باید حساب شده و براساس #برنامه باشد.

🍀 حواس‏ پرتی و اختلال در #تمرکز
برخی کودکان وقتی تنها هستند، حواسشان پرت می‏ شود؛در این موارد کودک باید در حضور #والدین تکالیف خود را انجام دهد.

🍀 ضریب #هوشی بسیار بالا تیزهوشی
در مواردنادری، هوش بهر بالای کودک، مانع از انجام تکالیف میشود؛ زیرا از دید او، انجام تکالیف، بسیار #بچه گانه است. برای چنین کودکی می‏ توانید با هماهنگی با معلم، برنامه ‏ی ویژ ه ‏ای را ترتیب دهید.

💕💕 ۳ نکته برای تقویت زیبانویسی در کودکان

1⃣ قبل از آموزش خوشنویسی به کودکان اول دبستان، سعی کنید همراه کودکتان بر روی شن، رنگ و… شکل صحیح حروف را با دست تمرین کنید. این کار باعث می‌شود کودک شکل کلمات را به ذهن خود بسپارد و کلمات را به زیبایی تحریر کند.

2⃣ یکی از دلایل بد‌خطی کودک شما می‌تواند نزدیک گرفتن بیش از اندازه سر به کاغذ و یا دفتر باشد. بهتر است کودک خود را نزد چشم‌پزشکی برده و از سلامت چشمان او مطمئن شوید.

3⃣ به کودک خود یاد دهید همیشه کاغذ و یا دفتر خود را به صورت مستقیم رو به روی صورت خود قرار دهد، کج گذاشتن دفتر خود باعث کج شدن نوشته ها می‌شود.

تماس با ما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

    error: Alert: Content selection is disabled!!